GENİŞ TOPLANTI ÇAĞRISI... PDF Yazdır E-posta
Yazar Administrator   
Sunday, 20 March 2011

Herkese Sağlık Güvenli Gelecek Platformu; sendikalar, sağlık meslek örgütleri, meslek odaları, devrimci örgütler, siyasi partilerden oluşan bileşenleriyle toplumu sağlık ve sosyal güvenlik alanında aydınlatmaya; bu konuda farkındalık yaratarak yasa tasarısına ve hükümete karşı emek dünyasını birleşik mücadeleye katmaya; mücadeleyi örgütlemeye çağırmış ve 2007 yılının Aralık ayında resmen kurulmuştur.

AKP hükümetinin uygulamaya çalıştığı “Sağlıkta Dönüşüm” aldatmacası ile birlikte başta Sosyal Sigortalar-Genel Sağlık Sigortası (SSGSS) Yasası’na karşı olmak üzere asgari ücretten domuz gribine, madenlerdeki katliamlardan tersanelerdeki iş cinayetlerine, grevlerden direnişlere birçok konuda eylemler örgütledi, yürüyüşler, mitingler düzenledi, bildiriler dağıtmıştır.

Egemen güçlerin Türkiye halklarına son saldırı yasası olan Torba Yasa’ya karşı mücadelede de aktif bir rol oynamış ve çeşitli eylemler düzenlemiştir.

Sendikaların ve meslek odalarının yönetimlerinin, yasayı çıkartmamak için değil, sadece günü kurtarmak için yaptıkları eylemlerin yanında, platformumuz “Birleşik Mücadele” perspektifi ile yaklaşarak hem bu eylemlere destek vermiş hem de kendi aldığı kararlar doğrultusunda, yasaya karşı yürüyüşler ve fiili bir miting düzenlemiştir.

Bu bakış açısıyla platformumuz, önümüzdeki dönemde “Birleşik Mücadele” perspektifi ile süreci örgütlemek için 27 Mart 2011-Pazar günü, Saat: 10.30’da, İstanbul Tabip Odası’nda geniş bir değerlendirme toplantısı yapacaktır.

Platformumuzun bileşeni olan veya olmayan tüm sendikaları, meslek odalarını, DKÖ’leri, devrimci örgütleri ve partileri toplantıya katılmaya çağırıyoruz.

HERKESE SAĞLIK GÜVENLİ GELECEK İÇİN BİRLEŞİK MÜCADELEYE!

 

HSGGP YÜRÜTMESİ

Son Güncelleme ( Sunday, 20 March 2011 )
 
Herkese Sağlık Güvenli Gelecek Platformu